NoKlåda on:
Tuotteen toiminta
Viilentää ja lievittää ärtynyttä ihoa nopeasti, tehokkaasti ja pitkäkestoisesti. Kehitetty hyönteisenpuremien sekä meduusan tai nokkosen aiheuttaman ärtyneisyyden lievitykseen. Lievittää parhaiten heti pureman jälkeen käytettynä.
Yksinkertainen, kätevä ja hygieeninen annostelukynä. Kylmägeelikynä riittää 50–60 käyttökertaan (5–6 napsautusta käyttökerralla).
Hellävarainen iholle, yrttipohjainen.
Sisältö
Vesi, denaturoitu alkoholi, karbomeeri, heinäratamouute, propyleeniglykoli, mäkikuisma, siankärsämö, kamomillasaunio.
NoKlåda-kylmägeeli puremiin 2,5 ml
| Määrä/pkt | 1 kpl |
| Tuotteen paino | 13 g |
| Pituus | 125 mm |
| Halkaisija | 10 mm |
| Pakkauspaino | 22 g |
| Vastuutaho | Tanaco |
| Yhteystiedot | Asiakaspalvelu |
| Tuotemerkki | Silvalure |
Geeli jäähdyttää ja lievittää kutinaa ja ärsytystä nopeasti ja tehokkaasti. Se toimii hyönteisten puremiin sekä meduusojen ja nokkosten aiheuttamaan ärsytykseen.
Levitä geeliä mahdollisimman pian pureman tai meduusa-/nokkoskosketuksen jälkeen parhaan tehon saavuttamiseksi.
Yksi kynä riittää yleensä noin 50–60 käyttökertaan, noin 5–6 painallusta kerrallaan.
Kyllä, geeli on ihoystävällinen ja perustuu yrttiuutteisiin, jotka rauhoittavat ja lievittävät ärsytystä.
Kyllä, NoKlåda voi lievittää myös muunlaisia lieviä ihoärsytyksiä jäähdyttävän ja rauhoittavan koostumuksensa ansiosta.