Silverline Hiiri & Rotaton Karkoitin MR50

Ultraäänisuoja hiiriä ja rottia vastaan 50 neliömetrin alueelle - suoraan pistorasiaan
Silverline Hiiri & Rotaton Karkoitin MR50
€39.90
Silverline Hiiri & Rotaton Karkoitin MR50 Silverline MR50
Osta
Saatavana
Ei saatavana
.
Ei saatavana
Kuvaus
Dokumentit
Pakkaus

Hiiri & Rotaton Karkoitin Silverline MR50 on ultraääni karkoitin, joka suojaa avoimia alueita noin 50 m2 hiirien ja rottien vierailuilta.

  • Ääni, joka ei vaikuta lemmikkieläimiin (paitsi lemmikkijyrsijöihin)
  • Helppo ja käytännöllinen suoraan pistorasiassa
  • Ei häiritse muita elektronisia laitteita

Miten ultraäänikarkoitin toimii

Tuote lähettää edistyksellistä ultraääntä (A-Guard®) mukautetuilla taajuuksilla ja vaihtelevalla äänenpaineella, joka pelottaa, karkottaa ja häiritsee hiiriä ja rottia.

Vaikuttaa avoimella alueella noin 50 m2. Monimutkaisilla alueilla, joissa ääniaallot eivät liiku esteettömästi, voidaan tarvita useampia yksiköitä.

Laitteen lähettämä ääni ei vaikuta ihmisiin tai lemmikkieläimiin, kuten koiriin tai kissoihin (paitsi lemmikkijyrsijöihin). Se ei myöskään aiheuta vastustuskykyä rotille ja hiirille, koska taajuutta vaihdellaan satunnaisesti.

Ultraääni toimii häiritsemällä jyrsijöiden luonnollista tapaa kommunikoida - näin luodaan sietämätön ympäristö rotille ja hiirille. 

Katso myös The Wave 100m2 suuremmille alueille.

Miten ultraäänikarkoitinta käytetään

  1. Lue käyttöohje ennen käyttöä.
  2. Mukauta sijoitus ja yksiköiden määrä suojattavan alueen koon mukaan sekä sen mukaan, miltä ääniympäristö näyttää (esimerkiksi jos seinät tai monet huonekalut estävät ääntä liikkumasta vapaasti, tarvitaan useampia yksiköitä).
  3. Aseta laite suoraan pistorasiaan.

Vinkki: tuotteen maksimaalisen vaikutuksen saavuttamiseksi se tulisi yhdistää muihin torjuntatoimenpiteisiin, kuten elektronisiin loukkuihin tai iskuloukkuihin. Tämä menettelytapa saa hiiret ja rotat yhdistämään äänen ja paikan vaaraan, mikä vähentää tottumisen riskiä.

1 kpl Hiiri & Rotaton Karkoitin™ MR50

Lisälaitteet
Copyright © 2025 Stick AB
To top