Ultraääni hiiriä vastaan 80m2 4-pakkaus

Hiiret ja rotat poissa jopa 80 m2:n alueelta 4x ultraäänikarkottimella
Ultraääni hiiriä vastaan 80m2 4-pakkaus
€49.90
Ultraääni hiiriä vastaan 80m2 4-pakkaus Ultraääni hiiriä vastaan 80m2 4-pakkaus
Osta
Saatavana
Ei saatavana
.
Ei saatavana
Kuvaus
Dokumentit
Pakkaus

Bugstar® R12 -ultraäänikarkottimella saat noin 80 m2:n huoneen vapaaksi hiiristä ja rotista. Ultraääni hiiriä vastaan -tuote R12:

  • Ei aiheuta vastustuskykyä kohde-eläimille
  • Liitetään helposti suoraan pistorasiaan
  • Vaaraton lapsille ja ihmisille

Näin ultraäänikarkotin toimii

Tuote lähettää ultraääntä mukautetuilla taajuuksilla ja vaihtelevaa äänenpainetta, mikä pelottaa, karkottaa ja häiritsee jyrsijöitä, kuten hiiriä ja rottia. Koska jyrsijät kommunikoivat osittain ultraäänellä, myös hiirien ja rottien viestintä häiriintyy.

Toimii jopa 80 m2:n avoimella alueella. Monimutkaiset pinnat tarkoittavat, että suojattu alue pienenee, koska ääniaallot estyvät. Erityisesti seinät, mutta myös huonekalut, verhot ja muut esteet tai ääntä absorboivat materiaalit on otettava huomioon, ja tällaisiin tiloihin tarvitaan useampia yksiköitä.

Ultraääni ei vaikuta ihmisiin tai lemmikkieläimiin, kuten koiriin tai kissoihin. Koska taajuus vaihtelee satunnaisesti, rotat ja hiiret eivät totu siihen eli ne eivät tule "vastustuskykyisiksi" karkottimia vastaan.

Ultraääni ei vahingoita tai tapa hiiriä ja rottia, vaan se häiritsee jyrsijöiden luonnollista tapaa kommunikoida.

Näin käytät ultraäänikarkotinta

  1. Säädä yksiköiden määrä suojattavan alueen koon mukaan.
  2. Ota huomioon ääniympäristö (esimerkiksi jos seinät tai monet huonekalut estävät äänen vapaata liikkumista, tarvitaan useampia yksiköitä) ja säädä sijoittelua ja yksiköiden määrää sen mukaan.
  3. Kytke yksiköt suoraan pistorasioihin. Aseta pistorasiaan 40-120 cm:n korkeudelle, mieluiten noin 1 metrin korkeudelle, jolloin ultraääni leviää tehokkaammin.

Vinkki: Tuotteen maksimaalisen tehon saavuttamiseksi se tulisi yhdistää muuhun torjuntaan, kuten esimerkiksi elektronisiin loukkuihin tai lyöntiloukkuihin. Tämä menettelytapa saa hiiret ja rotat yhdistämään äänen ja paikan vaaraan, mikä vähentää tottumisriskiä.

4 kpl Ultraäänikarkotin Bugstar® R12

Lisälaitteet
Copyright © 2025 Stick AB
To top